Uroda i zdrowie - aktywnosc-fizyczna

Aktywność fizyczna

uroda-zdrowie.org


aktywność fizyczna - informacje

 

Aktywność fizyczna nie powinna być kojarzona z czymś nieprzyjemnym co trzeba robić z musu. Można ją powiązać ze sprzątaniem, tańcem, porządkami w ogródku, zabawą z psem czy zwykłym spacerem. Chodzi tu głównie o to by wolne chwile, były spędzane czynnie a nie biernie jak siedzenie cały dzień przed komputerem czy telewizorem.

Warto dodać, że aktywność fizyczna powinna być stopniowo zwiększana, gdyż zbyt nagłe przemęczenie organizmu może powodować duży ból mięśni, który nie zniknie jednego dnia.

Jeśli ktoś pragnie, urzeźbić swoje ciało czy wzmocnić mięśnie, należy regularnie ćwiczyć. Otóż, ćwiczenia muszą być systematyczne i wykonywane przy najmniej 3 razy w tygodniu. Czas wykonywania ćwiczeń powinien być nie mniejszy niż 30 minut. To wszystko spowoduje poprawę formy oraz wyglądu. Niestety nie od razu uzyska się wymarzony efekt.

Należy przypomnieć o tym że bezpośrednio po posiłku nie należy wykonywać wysiłku fizycznego, w tym czasie jest zmniejszona jego wydolność a to przekłada się na stopień wytrzymałości. Jeśli ktoś decyduje się na uprawianie określonego sportu, tzn. biegania czy fitnessu warto wyposażyć się w odpowiednie obuwie, które nie będzie powodowało bólu stóp czy innego dyskomfortu.

 


Istnieje wiele czynności, dzięki którym każdy człowiek może poprawić swoją aktywność fizyczna a zaliczyć do nich można głównie:

  •     bieganie
  •     fitness
  •     pływanie
  •     wchodzenie po schodach
  •     wszelkie prace domowe


Każda ta czynność powoduje spalanie kalorii, oraz ogólną poprawę sprawności fizycznej. Warto jednak pamiętać, że znajdujące się w daniach kalorie można efektywniej spalić za pomocą biegania niż np. wykonując zwykłe prace domowe.


Tematy: